Informace

Informace – příměstský tábor 2018

Střední odborná škola Čelákovice s.r.o.

 

Příměstský tábor je pro všechny děti ve věku od 6-12 let, které chtějí svůj volný čas strávit zábavně a zajímavě.

 

 

Cílem našeho prázdninového příměstského tábora jsou spokojené děti, celou dobu na táboře máme příjemnou náladu a rodinnou atmosféru.

 

 

Příměstský tábor je vhodným řešením volného času dětí, které o prázdninách nemají program, nechtějí jenom doma „sedět“ a nudit se. Naše vedoucí společně s asistentkami se o Vaše děti starají během celého dne. Odpoledne se děti vracejí k rodičům a přes noc jsou doma. Příměstský tábor je také vhodný pro děti nesmělé, které se obávají klasického pobytu na táboře s přespáním.

 

Příměstský tábor je pořádán v týdenních turnusech. Turnus začíná v pondělí ráno a končí v pátek odpoledne. V pondělí ráno rodiče přinesou potvrzení o bezinfekčnosti, které nebude starší 2 dnů. Děti si sebou vezmou baťůžek, který budou mít po celou dobu tábora pověšený na věšáku ve škole. V batůžku budou mít přezuvky, láhev na pití, věci na převlečení (kdyby se polily, ušpinily...), kšiltovku nebo šátek na hlavu, krém na opalování, jedno bílé tričko/ tílko (na které budeme malovat – je to oblíbená činnost dětí, tričko nemusí být nové, může být i barevné, ale některé kombinace barev pak úplně nevyniknou)

 

O pestrý program a bezpečnost dětí se starají:

pedagogičtí pracovníci naší školy a jejich asistentky. Každý rodič chce mít jistotu, že jeho dítěti je věnována maximální pozornost a je v bezpečí po celou dobu pobytu mimo domov. Tuto skutečnost se samozřejmě snažíme plnit beze zbytku neustálým dohledem a dozorem nad Vaším dítětem. Snažíme se chovat bezpečně, ale i přes veškerou snahu může dojít ke zranění a proto doporučujeme zařídit během tábora úrazové připojištění Vašeho dítěte, pokud ho nemáte již sjednané v rámci pojištění domácnosti.

 

Program tábora je koncipován „ pod střechou“ i „venku“

Na programu tábora je hlavně zábava, legrace, seznámení s novými kamarády, hry venku i v tělocvičně, také deskové hry, výtvarné dílničky, zpívání, tancování, hraní divadla, improvizace, soutěže, nové zážitky a dobrodružství při objevování „Cesty do vesmíru (I. turnus) a při Cestě kolem světa (II. turnus)“, 1 denní výlet, odpočinková činnost po obědě.

 

 

 

 

Programy našich příměstských táborů jsou zaměřeny na:

Schopnost spolupráce

Schopnost komunikace

Schopnost vzájemné pomoci a tolerance

Schopnost přijímat a využívat nové informace

Rozvoj pohybových dovedností

Rozvoj logického myšlení

 

Programy našich příměstských táborů slouží jako prevence závislostí (například na internetových hrách, internetu, chytrých telefonech a sledování televize)

 

Cena tábora je 2.300,- Kč za jeden turnus příměstského tábora

 

V ceně tábora je zahrnuto zajištění programu, 1 denní výlet, materiál na výtvarné dílničky, pitný režim, obědy, kvalifikovaní pedagogičtí pracovníci a jejich asistentky. Svačiny (dopolední i odpolední) si děti nosí samy. Přijetí Vaší přihlášky Vám potvrdíme e-mailem a vyzveme Vás k úhradě ceny tábora.

 

Děti mohou rodiče předávat na tábor ráno v době od 7.30 do 8.30 hod

Děti si mohou rodiče vyzvedávat z tábora v době od 16.00 do 16.30 hod

 

Upozornění

  • Dítě, které v den nástupu bude jevit známky onemocnění nebude přijato!

  • Dítě, které nebude mít zaplaceno cenu příměstského tábora nejpozději v den nástupu na tábor nebude přijato!

  • Děti mají k dispozici společenský sál naší školy a zahradu. V programu není prostor pro hraní počítačových her a pro hraní na mobilních telefonech. Telefon bude mít účastník tábora schovaný ve svém baťůžku. Bude-li rodič potřebovat kontaktovat své dítě, může zavolat vedoucí daného turnusu.

 

 

Samozřejmostí je dohled nad pitným režimem a stravováním dětí, jejich vhodným oblečením, aby v horkých letních dnech nosily pokrývky na hlavě, chránily se před sluncem opalovacími krémy a naprostá samozřejmost je bezpečnost dětí.

 

 

 

Pravidla:

Účastník (dítě):

1) je povinen dbát pokynů vedoucí nebo asistentky

2) nesmí se vzdalovat z dohledu vedoucí nebo asistentky

3) musí být ohleduplný/ná k ostatním dětem a okolí při všech aktivitách na příměstských táborech

4) nesmí nosit nebezpečné či cenné předměty na příměstské tábory (za cennosti, elektroniku, drahé oblečení a peníze nepřebírá společnost odpovědnost)

5) v případě opakovaného nedodržování pravidel, či opakovaného nesprávného chování nebo nečekané události (například  zranění) budeme ihned kontaktovat rodiče dítěte a následně řešit s nimi danou situaci

6) v případě poškození či rozbití zařízení SOŠ Čelákovice s.r.o. jsou rodiče povinni zajistit finanční náhradu po dohodě s jednatelkou společnosti


 

 

informace PT 2018.pdf (957795)